موسسه انتشارات پژوهشی آفرند- استاندارد مدیریت و اجرای نشریات آکادمیک
استاندارد

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1391/8/15 | 

اعمال استاندارد مدیریتی و اجرایی

بعد از توسعه کمّی نشریات علمی در دو دهه گذشته در سرتاسر جهان و پس از افزایش تعداد نشریات علمی- پژوهشی در چند سال گذشته در ایران، رقابت شدیدی برای ارتقای کیفیت با جذب مقالات بیشتر و معتبرتر در جریان است که رویکرد کلی نشریات را به‌سوی کیفیت بالاتر هدایت می‌کند. کیفیت بالاتر، به معنای اعتبار علمی و ارجاع بیشتر به مقالات در نشریاتی با ساختار و تناوب انتشار منظم است. اکنون تعداد زیادی از مجلات علمی با عنوان علمی-پژوهشی و علمی-ترویجی در کشور منتشر می­‌گردند که متأسفانه بسیاری از آن­ها با مشکلاتی چون

  · ضعف ساختاری مقالات؛

  · سایت­‌های اینترنتی آشفته و غیرفعال؛ و

  · دیرکرد در انتشار

  روبه‌رو و علی­رغم تلاش اداره­‌کنندگان آن­ها، فاقد ویژگی‌های نشریات علمی حقیقی هستند. دلیل اصلی این ضعف در اغلب نشریات، پذیرش مقالاتی است که از استانداردهای علمی کافی بی­‌بهره‌اند. با اداره دقیق روند گردش مقالات و ویرایش و آماده­‌سازی متن آن­ها، زمینه لازم برای داشتن نشریه­‌ای استاندارد که قابلیت ورود به نمایه­‌های بین­‌المللی را داشته باشد فراهم می‌شود .

در این روش، "استاندارد مدیریت و اجرای نشریات آکادمیک" (تدوین‌شده توسط موسسه دانش آفرند) اعمال می‌شود و کارشناسان نشریه در دفتر نشریات آفرند آموزش می‌بینند.

   

 دانش آفرند قادر است نشریه شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بالاترین کیفیت برساند.

 

 
نشانی مطلب در وبگاه موسسه انتشارات پژوهشی آفرند:
http://daneshafarand.ir/find.php?item=1.104.12.fa
برگشت به اصل مطلب